top of page

Hipotezė „VERSLAS PRASIDEDA NE NUO 0, BET NUO -3“


Turbūt daugelis esate girdėję posakį – „verslas nuo nulio“.


Dažnu atveju nulis suprantamas, kaip neigiamas faktorius, tačiau ar tikrai nulis versle yra taip blogai? Šį klausimą teko nagrinėti versle esančių žmonių rate.


Pradžioje, kai ryžtatės pokyčiui ir nusprendžiate užsiimti verslu, dažniausiai susiduriate su pakankamai dideliais iššūkiais, tokiais kaip finansavimas.


Pirmieji verslo metai yra ko gero vienas svarbiausių etapų, kurio metu bandoma įsitvirtinti ir įgauti stabilumo. Šiuo etapu svarbu neprarasti motyvacijos ir kelti realistiškus lūkesčius tiek sau tiek aplinkai. Įvedant produktą į rinką ne visada greitai pavyksta suburti lojalių klientų ratą, generuoti nuolat augančias pajamas, o ką jau kalbėti apie pelną. Realybės priėmimas ir strategijos pritaikymas tokiu etapu gali būti vienas iš būdų neprarasti krypties ir tikėjimo.


Pripažinsiu, esu ir pats save pastebėjęs tokioje situacijoje, kai įvedus naują produktą per kelis mėnesius jau tikiesi apčiuopiamų rezultatų ir ženklaus augimo, tačiau susitikus su realybe dažnai jų tenka šiek tiek palaukti.


Taigi ar „0“ pirmais veiklos metais parodo, kad Jums nesiseka? Verslą patyrę ir jame esantys žmonės įvardina dar kelis etapus, esančius prieš vadinamąjį „nulį“. Prisipažinsiu, man labiausiai surezonavo teiginys, kad pirmais veiklos metais pasiekti nulio reikšmę ir gali būti vienas pagrindinių tikslų, kad ir kaip tai skambėtų keistai.


Taigi kokie tie etapai?


„-3“ INVESTICIJOS Į VERSLĄ. Šiame etape verslui reikalingos investicijos, kadangi jis einamuoju momentu neatsiperka. Investicijos gali būti tiek iš asmeninių, tiek išorinių šaltinių. Svarbu tikslingai nusistatyti šaltinius, investicijų poreikį ir nenutrūkstamą stabilų srautą.


„-2“ IŠSILAIKYMAS. Šiame etape verslas padengia veiklos sąnaudas ir einamuoju momentu vystosi be investicijų. Tai labai svarbus etapas, signalizuojantis, kad verslas įgauna stabilumą ir turi potencialo kryptingai vystytis.


„-1“ INVESTICIJŲ GRĄŽINIMAS. Verslas ne tik padengia sąnaudas, bet pradeda generuoti pelną. Šiame etape pradedamos grąžinti investicijos iš sugeneruojamo pelno.


„0“ NULIS. Šiame etape verslas yra grąžinęs investicijas ir išsilaiko savarankiškai. Tai ir yra vadinamasis „nulis“ iki kurio fazės norint nueiti reikia tiek ir ryžto tiek ir tinkamos strategijos.


„1“ PLĖTRA. Tai etapas, kai verslas yra pajėgus ne tik išsilaikyti, bet iš sugeneruoto pelno turi galimybę vykdyti plėtrą.„2“ INVESTAVIMAS. Šiame etape verslas yra save išlaikantis, generuojantis stabilias pajamas, nešantis pelną ir turintis galimybes pats investuoti į išorinius projektus ar veiklas.


„3“ VERTĖ. Verslas ne tik generuoja stabilų pelną, bet ir pamatuojamas apčiuopiama verte. Tai ir turtas, know how, komanda, tiekėjų-klientų bazės ir santykiai, įrankiai, metodikos ir pan. Toks verslas gali būti konkurencingai parduodamas rinkoje. Suprantama verslo etapų gali būti pačių įvairiausių, tai tik vienas iš atspalvių, kuriuo norėjosi pasidalinti su jumis.


Kuriame etape yra jūsų verslas?


28 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page